Michelangelo Wine
Awards 2016

The Michelangelo International Wine & Spirit Awards of South Africa 2016

Ryzlink rýnský, ledové víno 2010,
který jsme nedávno zalahvovali a poslali na největší
mezinárodní soutěž vín v Africe,
získal
Grand’Or Medal - Velkou zlatou medaili
v kategorii sladkých vín.
ZASTAVTE SE!
  • Staňte se našimi fanouškyfacebook
  • Odebírejte RSS kanál aktualitrss

Vinařství Klubus

Jsme malé rodinné vinařství nacházející se v podlužácké obci Josefov u Hodonína. Obhospodařujeme asi čtyři hektary vlastních vinic ve vyhlášené viniční trati Kukvička. Pokud máte rádi kvalitní přívlastková vína, buďte našimi hosty.

Historie vinaření v naší rodině sahá až do roku 1948, kdy náš otec a dědeček koupil pozemek pro vinohrad a pomyslně tak položil základní kámen našeho nynějšího vinařství. S rozšiřováním ploch a výsadbou nových keřů jsme začali v roce 2004. Spolu s tím probíhala postupná modernizace vinařství, techniky i technologií. V roce 2014 jsme založili společnost VÍNO KLUBUS s.r.o.

Vynikající poloha vinohradů s jedinečnou půdou ve viniční trati Kukvička na svazích s jižní až jihozápadní orientací nám umožňuje pěstovat a sklízet kvalitní hrozny pro výrobu přívlastkových vín. Do naší odrůdové skladby patří Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Chardonnay, Hibernal, Veltlínské zelené a Muškát moravský. Z červených vín pak zejména Cabernet Sauvignon, Frankovka a Zweigeltrebe.

Zpracováváme pouze hrozny z vlastní produkce. Při výrobě využíváme moderní technologie a šetrné a osvědčené postupy. Víno skladujeme v nerezových tancích a pořídili jsme také dřevěné sudy na červená vína a barikové sudy na bílá vína. Nadále ale zůstává pravdou, že víno se dělá ve vinohradě, a proto na poctivou práci klademe stejný důraz jako na kvalitní služby naším hostům a zákazníkům.

Staňte se jimi i Vy. Srdečně Vás zveme!

Rodina Klubusova